Ціна на газ для населення

14 серпня, 16:42

Щоденна побутова необхідність


Підключення комунікацій і забезпечення нового будинку опаленням, можливістю нагріву води і приготування їжі - одна з обов' язкових завдань для власника приміщення. І тут постає закономірне питання: яке підключення вибрати? 



Газова мережа в Україні розвинена досить добре і більшість населених пунктів має можливість підключення до трубопроводу одного з облгазів. У той же час, набирає популярності автономна газифікація, що має ряд переваг. Так яким же варіанту віддати перевагу? 



Одним з основних показників, на які орієнтується сучасний користувач, є ціна. Для того, щоб прорахувати, який з варіантів буде найбільш економічно вигідним, необхідно не тільки розуміти, який зараз діє тариф, але і які правила його формування. Це допоможе підібрати найвигідніший варіант, який дозволить забезпечити житло всім необхідним і не отримувати при цьому квитанції з астрономічними цифрами.



Як формується ціна на газ для забезпечення потреб населення?


Основною одиницею виміру є показник в гривнях за 1 тисячу кубометрів газової суміші. Ринок газу в Україні влаштований так, що ця ціна змінюється кожен місяць. Раніше вона формувалася на підставі:


  • собівартості - в розцінки на газ для населення обов' язково входив показник, що відображає всі витрати компанії, яка займається видобутком і транспортуванням цього ресурсу. Так як централізованої організації немає, у кожного з облгазів ця ціна може відрізнятися; 
  • тарифів на транспортування газу - це вартість його доставки від виробника кінцевому споживачеві. Як правило, сюди закладаються також витрати на обслуговування і ремонти розподільних мереж; 
  • націнка компанії-постачальника - в даному випадку облгази самостійно розраховують відсоток одержуваного прибутку на кожні 1000 м3. При цьому встановлюється гарантована ціна для населення, в рамках якої можливі зміни.


 У 2020 році Постановою Кабінету Міністрів України був запущений перший етап переходу країни на вільний ринок ціноутворення. Це дає можливість уникнути монополії і дозволяє менш великим постачальникам запропонувати свої послуги населенню.


 У зв' язку з цим була запущена нова система ціноутворення, вона складається з більшої кількості показників і прив' язана до європейських цін.



Нові правила розрахунку ціни газу для населення


Нові правила розрахунку вступили в силу з 24 січня 2020 року. Для того, щоб зрозуміти, скільки коштує газ для населення, необхідно врахувати наступні показники:


  • середньоарифметичний показник вартості газу з 1 по 22 число кожного місяця на найбільшому європейському газовому хабі TTF; 
  • різниця ціни на найбільшому хабі Європи TTF і найближчому до українського кордону - NCG, додатково враховується вартість транспортування від останнього до кордону з Україною, ціни беруться за період з 1 по 22 число кожного місяця; 
  • тариф для імпортерів за підключення до української газотранспортної мережі, розміщення таких точок знаходиться на кордонах з Польщею, Словаччиною та Угорщиною; 
  • покриття витрат Нафтогазу - 1,917% - це так звана торгова надбавка, яка покриває витрати на зберігання і погашення кредитів.


 Такий розрахунок дає можливість зробити газ для споживачів дешевшим. Його вартість може змінюватися як у бік зменшення, так і збільшуватися, але тепер основними драйверами будуть наступні показники:


  • ринкова ситуація - баланс попиту і пропозиції; 
  • погодні умови.


 Згодом кількість драйверів може збільшуватися в зв' язку зі зміною економічної ситуації в світі. Але в будь-якому випадку такі тарифи є більш прозорими, зростаюче число потенційних постачальників дозволяє пропонувати споживачам більш вигідні ціни за рахунок тієї ж конкуренції.


Як зробити вибір?

Рішення про газифікацію житлового приміщення - питання не одного дня. Кожен з варіантів - централізована або автономна системи - мають свої плюси і мінуси.





 Незважаючи на те, що Україна активно розвивається і ціна на природний газ стає прозорою, вона як і раніше є вищою, ніж на пропан-бутановую суміш. На додаток до цього існує ряд факторів, в тому числі і зовнішніх, на які Україна не може вплинути.


 Тому, якщо ви хочете забезпечити своє житло опаленням і всіма послугами, для використання яких необхідний газ, ми рекомендуємо змістити пріоритет в сторону системи автономної газифікації. На сьогодні це - більш стабільний варіант. Додатково ви отримуєте ряд переваг:


  • можливість самостійно вибирати постачальника - заправка автономних систем відбувається за допомогою заправки газгольдера, встановленого на території, зрідженій пропан-бутанової сумішшю, ціна якої більш гнучка і вигідна за рахунок великої кількості постачальників всередині країни; 
  • можливість регулювати витрати самостійно - в такому випадку немає прив' язки ні до опалювальних сезонах, ні до мінімального температурного показника - ви самі встановлюєте комфортний для себе рівень; 
  • новіше і ефективне обладнання - під час розробки проекту досвідчені інженери можуть підібрати варіант оснащення, який буде найбільш ефективним для кожного окремого випадку, за бажанням, це оснащення можна міняти без особливих складнощів, на відміну від обслуговування великих компаній, модернізація яких практично неможлива.


 Це одноразове вкладення, яке швидко окупається як за ціною, так і за рівнем комфорту.



До кого звернутися?


Якщо ви оцінили всі переваги і недоліки кожної з систем і варіант з автономної газифікацією підходить вам більше, компанія "УКРАВТОНОМГАЗ" готова запропонувати вам свої послуги.


ЧОМУ ВСЕ БІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕХОДЯТЬ НА ПРОПАН-БУТАН? ДИВІТЬСЯ ВІДЕО ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ"!




 Ми працюємо на ринку України більше 10 років, за цей час реалізували понад 300 проектів, які продовжують ефективно функціонувати по сьогоднішній день. Наші фахівці надають послуги не тільки проектування та установки, а й подальшого обслуговування автономних систем. Ми надаємо своїм клієнтам якісне паливо за доступними цінами.

Сьогодні дуже актуальним є інтерв'ю від 29.09.2021 року директора стратегічного розвитку ТОВ "УКРАВТОНОМГАЗ" Дорофеєва Андрія Сергійовича надане паливному інтернет-ресурсу ENKORR про вартість 1 Гкал та окупність об‘єктів автономного газопостачання. "Опалення на LPG: шанс замислитися знову" На 2022 рік цифри дещо відрізняються, а от термін окупності систем автономного газопостачання зменшується.

Посилання на інтерв’ю: https://enkorr.ua/uk/columns/_otoplenie_na_lpg_shans_zadumatsya_snova/248026

 

 

Щоб проаналізувати та порівняти витрати на різні види палива для підприємства вам достатньо відвідати наш КАЛЬКУЛЯТОР ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ. На калькуляторі ви можете змінювати потужність пальників (кВт*годину, ккал*годину) та ціни на енергоносії (пропан-бутан, природний газ, дизильне пальне, пелета).

Посилання на калькулятор: https://ukravtonomgaz.ua/calc/busines-heating

 

 

УКРАВТОНОМГАЗ В ЦИФРАХ
12
років
Успішної роботи
650
об’єктів
Змонтованих під ключ
80 000
куб.м
Сумарний об’єм газгольдерів
190 000
тонн
Створений ринок LPG в рік
НАМ ДОВІРЯЮТЬ
Віртуальний 3d тур об'єктів газопостачання
Натисніть play та подорожуйте самостійно
НОВИНИ
13 лютого, 17:39
80
«Зернові технології» – міжнародна агропромислова виставка, яка посідає головне місце серед спеціалізованих виставкових заходів України та спрямована…
24 січня, 17:31
153
Запрошуємо всіх відвідати стенд ТОВ УКРАВТОНОМГАЗ на міжнародній виставці ЗЕРНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ 2024. Дана подія відбудеться 14 – 16 лютого 2024 в…
24 серпня, 9:49
130
Компанія УКРАВТОНОМГАЗ щиро вітає всіх з найважливішим святом для кожного українця -з Днем Незалежності України!      Ціна нашої свободи набула…
07 серпня, 10:47
1,034
Директор компанії ТОВ "Укравтономгаз" Черненко Віктор Миколайович розповідає про перевагу використання газових електрогенераторів на метані та пропан…
19 липня, 11:12
543
Все більше підприємств обирають пропан (LPG)  як альтернативу природному газу через нестабільність цін та загрозу відключень трубопровідного газу…
03 червня, 10:24
192
В ЄС пропонується та планується зменшення ставки податку на додану вартість (ПДВ) на скраплений вуглеводневий газ (LPG) до 5%. В Країнах…
10 травня, 17:17
229
BioLPG — це пропан, який виробляється з відновлюваної сировини, таких як рослинні відходи; його також називають відновлюваним пропаном і біопропаном…
07 травня, 20:07
394
Світова LPG Асоціація (WLPGA) підготувала презентацію про переваги використання синтетичного натурального газу (SNG) і звернулася до всіх учасників…
03 квітня, 18:15
140
30 березня 2023р. Європейською радою було прийнято постанову, яка продовжує строком на 1 рік добровільну мету держав, що входять до Європейського…
28 березня, 20:59
99
23 березня 2023 року Компанія ТОВ «Укравтономгаз» прийняла участь у  третій конференції циклу «Бізнес-трансформації на агроринку».   Конференція…
17 березня, 11:35
228
Шановні партнери!   Запрошуємо Вас відвідати конференцію БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ НА АГРОРИНКУ   ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНІСТЬ: НОВІ РИНКИ,  ІНВЕСТИЦІЇ.  Захід…
15 вересня, 18:18
4,106
В жовтні LPG збереже вартісну різницю 1 Гігакалорії в 2 рази з природним газом для промисловості. З початку вересня 2022 року оптові ціни на…
-
БЕЗКОШТОВНА ГАЗИФІКАЦІЯ
Обмеженій кількості клієнтів наша компанія надає обладнання і монтаж автономного газопостачання безкоштовно на умовах наших поставок газу. Якщо Ви хочете отримати комерційну пропозицію на монтаж автономного газопостачання, заповніть форму нижче.